KV2 Audio Super Live Audio - Technologia

2011-08-17

Porównanie systemów cyfrowych i analogowych

Żywy dźwięk posiada bardzo wysoką dynamikę, do 130 dB, i jest prawie nie możliwe przenieść tę dynamikę przez jakikolwiek cyfrowy przetwornik ADC i DAC przy obecnej używanej częstotliwości próbkowania. Ponadto przy użyciu cyfrowych systemów na niskim poziomie, system jest zdolny przenieść sygnał w pewien sposób, ale redukuje on znacznie rozdzielczość, nie tylko poziomu ale również czasu. Rozdzielczość dynamiczna jest bezpośrednio związana z częstotliwością próbkowania (konwersją sigma - delta).

Przekaz informacji w cyfrowych i analogowych systemach dźwiękowych

Jest oczywiste że ze wzrostem częstotliwości, maleje ilość przekazywanego sygnału dźwięku, zmniejsza się ilość informacji i tym samym jakość dźwięku. Ze wzrostem częstotliwości próbkowania, ilość informacji wzrasta, ale częstotliwość ta nie może być nieograniczona, więc cyfrowy dźwięk nigdy nie osiągnie jakości systemu analogowego, ale nadal jest niezbędne by z niego korzystać w profesjonalnych systemach do pracy Live. Z tego powodu KV2 Audio wykonało wiele praktycznych testów odsłuchowych, by wyznaczyć minimalną częstotliwość wymaganą w takich profesjonalnych systemach, bez negatywnego wpływu na dźwięk. Ta minimalna częstotliwość została ustalona na 20 000 kHz, przy użyciu 1 bitowej modulacji sigma-delta. Zmniejszenie informacji przez niską częstotliwość próbkowania wpływa na dźwięk jako utrata krystaliczności, spójności i wzrost skwierczenia i zniekształceń w wyższych częstotliwościach.


Wizualne porównanie Jakości Systemów Audio reprezentowanych jako Okręgi

Prawidłowo zaprojektowany dźwiękowy system analogowy, może przenieść i przetworzyć sygnał bez żadnego błędu. Nawet analogowe Komercyjne Systemy Audio przenoszą sygnał z błędami przez długi czas stabilizacji ich elektroniki. Te błędy nie wynikają z oryginalnego sygnału. Cyfrowe systemy dźwiękowe przenoszą sygnał na podobnym poziomie błędów, ale wynikają one z ich niskiego poziomu próbkowania.


 

Katalog Produktów