KV2 Audio Super Live Audio - Technologia

2011-08-17

Uruchamianie, zatrzymywanie, Dokładność, Minimalne zniekształcenia - klucze do Super Live Audio

Czas stabilizacji systemu

Większość współczesnych aktywnych komponentów elektronicznych używanych w inżynierii dźwięku, wykonana jest z użyciem wzmacniaczy operacyjnych, nazywanych też Opamp. Czas stabilizacji wzmacniacza jest zdefiniowany jako czas odpowiedzi wyjścia od skokowej zmiany na wejściu.

Definicja czasu stabilizacji

  • Producenci często wybierają nieprawidłowe pasmo, które sprawia że opamp wygląda dobrze.
  • Źródło: Strona Analog Devices, odwiedzona 8.1.2011

    Sygnał audio wymaga niskiego czasu stabilizacji, ze względu na jego ciągłe zmiany. Błędy podczas czasu stabilizacji produkują poziom szumu, zniekształcenia nieharmoniczne (nie związane z sygnałem oryginalnym). Ten poziom szumów wzrasta z większym czasem stabilizacji.

    Czas stabilizacji systemu z sprzężeniem zwrotnym musi być mniejszy niż 1µs (mikrosekunda), by zachować wysoką jakość dźwięku. Jeżeli ten warunek nie jest zachowany, system tworzy i wprowadza szumy, które nie wynikają z oryginalnego sygnału. To jest element zniekształceń dodawanych do sygnału, o którym rzadko się mówi, a jego skutki są bardziej znaczące i dramatycznie niszczą jakość dźwięku, niż jakiekolwiek straty zniekształceń harmonicznych, element najczęściej publikowany przez większość producentów.


     

    Katalog Produktów