KV2 Audio Super Live Audio - Technologia

2011-08-17
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Konstrukcja głośników

Odpowiedź impulsowa głośników

Głównym parametrem głośnika jest odpowiedź impulsowa. Parametry głośników są prawie wyłącznie mierzone ciągłym sygnałem sinusoidalny. A sygnał sinusoidalny nie jest identyczny z sygnałem muzycznym. Sygnały muzyczne zawierają wiele typów sygnałów, dźwięk podstawowy, harmoniczne i szumy (najlepiej reprezentowane przez odpowiedź impulsową). Gdy głośniki są mierzone sygnałem sinusoidalnym, to ma on czas na wychył w wyższych częstotliwościach, ale głośnik nie ma kontroli nad masa membrany ani ruchem.

Rezonans głośnika

Jednym z najważniejszych parametrów w konstrukcji systemów Super Live Audio, jest usunięcie niepożądanych rezonansów. Te rezonanse są najczęściej przyczyną mechanicznej konstrukcji głośnika, i uniemożliwiają kontrolowanie ruchów membrany. Rezonanse redukują całkowitą dokładność, przez maskowanie mniejszych sygnałów i produkując tony nie związane z oryginalnym sygnałem.
Wykres poniżej pokazuje oryginalny sygnał (czerwony, górny), z ostrym zakończeniem, i ten sam reprodukowany sygnał (niebieski, dolny), ciągle oscylujący po zaniku sygnału, przez słabą kontrolę masy głośnika. Słaba odpowiedź impulsowa posiada bardzo negatywny wpływ na zdolność głośnika do unikania sprzężeń.

Konstrukcje KV2 Audio posiadają wyjątkowy odstęp od sprzężeń, i to częściowo wynika z ich rewelacyjnej odpowiedzi impulsowej.

Wpływ rezonansu głośnika, oryginalny sygnał (czerwony, górny), i reprodukowany sygnał (niebieski, dolny)

Na dodatkową kontrolę nad masą głośnika ma bardzo pozytywny wpływ użycie system Aktywnej Kontroli Impedancji (transcoil). Ten system wykorzystuje dodatkową stacjonarną cewkę, która redukuje induktancję do blisko zera, i znacząco poprawia odpowiedź impulsową.. Induktancja to główny powód zniekształceń nieparzystych harmonicznych.

Niska induktancja = Niskie zniekształcenia nieparzystych harmonicznych

Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 

Katalog Produktów